Nie przepłacaj za wakacje

Zawsze była, jest i będzie jedna zasada wakacji. Tam gdzie jest atrakcja, tam jest drogo. Dlatego zanim wyjedziemy powinniśmy zrobić sobie małe zapasy. Odwiedzamy super markety, typu ,,Biedronka” i wykupujemy pare napoi, słodyczy i wszystkiego innego co dusza zapragnie. Gdy jesteśmy naprzykład nad morzem zwykła zapiekanka, kosztuje 8 zł.A chipsy 6. Wchodzenie nad morze jest darmowe tylko z pozoru, aby było darmowe w 100% powinniśmy zakupić wcześniej: krem do opalania, jedzenie i picie. Niech każdy dobrze przemyślij, co mu będzie potrzebne. Kolejną hierarchią są podróżni sprzedawcy. Wędrując po plaży wykrzykują różne hasła, typu: ,,Nie wchodź tak prędko do wody, dla ochłody kup 2 lody”. Wiele razy byłem nad morzem i tylko raz spotkałem człowieka który sprzedawał coś po normalnej cenie ( Pączki za 2 zł) Pamiętajmy że nie tylko złodzieje okradają nas na wakacjach.

Sposób na tanie wakacje. ,,Mnie to nie stać na wakacje”- ile razy powtarzałeś sobie te słowa? A czy chodź raz wtedy siadłeś i dogłębnie poszukałeś ofert w internecie? Nie? I wtedy popełniałeś błąd, bo wakacje naprawde nie są drogie jeżeli umiemy szukać. Wchodząc na pierwszą z brzegu strone z hasła: ,,tanie wakacje” już znajduję Tunezje za 929 zł 7 dni, 3 gwiazdkowy hotel, basen, 2 posiłki dziennie + transport samolotem. Czy to naprawdę tak dużo pieniędzy za tak wspaniałe wakacje? Jeśli to nadal za mało za taką cenę to szukam dalej. Znalazłem wycieczkę do Tunezij, 3 gwiazdkowy hotel, cena zawiera: przelot, transfery, zakwaterowanie, wyżywienie wg. oferty, opiekę rezydenta, ubezpieczenie, podatek VAT, opłatę lotniskową. To naprawdę dużo za tak małą cenę.
Jednak nie tylko Tunezja jest tak tania. Egipt 1051 zł, 4 gwiazdkowy hotel, baseny, oferuje 380 pokoi w budynku głównym i bocznym. Hol powitalny z recepcją, kącik internetowy (za opłatą), restauracja główna, 2 restauracje a la carte (meksykańska i pizzeria – za opłatą), bary. Na zewnątrz basen (podgrzewany zimą), bar z przekąskami przy basenie. Leżaki, parasole słoneczne i ręczniki kąpielowe przy basenie i na plaży bez opłaty, przelot samolotem.
I to wszystko za jedyne 1051zł. Mógłbym wymieniać tak dalej, jednak to były przykłady. Sami widzicie że wakacje to nie są drogie rzeczy, tylko trzeba chcieć. Jeśli takie wakacje są za 1000 zł to pomyślcie sobie jak mało kosztują te w Polsce, 2 gwiazdkowe hotele. To naprawde drobne.

Napisz komentarz

Musisz mieć konto żeby komentować.