Morze Bałtyckie czy Zagraniczne?

W czasie wakacji, wiele osób zastanawia się gdzie wyjechać. Gdy decyzja pada na morze powstaje kolejne pytanie. Czy odpoczynek sprawić sobie nad polskim morzem czy zagranicznym. Jak dobrze wiemy polskie wody są zanieczyszczone, powiem więcej, jest to jedno z najbardziej zanieczyszczonych mórz na świecie. Przyczyną tego są odpady, budowa rowów melioracyjnych i wiele innych. Jednak są też korzyści związane z urlopem nad Bałtykiem, pierwszą z nich jest odległość. Z najdalszego zakątka Polski dojazd do morza zajmie około połowy dnia, jest to krótki okres czasu, porównując wycieczkę do Chorwacji, która dobrym samochodem zajmie nam dwa dni.
Drugim argumentem jest język. Na naszej plaży dogadamy się prawie z każdym, co w innych krajach jest mało prawdopodobne (oczywiście bez znajomości owego języka).
Jednak nie skreślajmy od razu mórz zagranicznych, chociaż by je zobaczyć musimy wlać trochę więcej paliwa do baku, to i tak jest warto.

Przepiękne widoki, czysta woda. Dla przykładu powiem, iż będąc na statku wycieczkowym na głębokości kilkunastu metrów pod wodą nad Morzem Adriatyckim widziałem dokładnie dno.
Jeśli nie wiesz gdzie najlepiej spędzić wakacje, w jakim nadmorskim mieście, przy jakiej górze, postaram się ci pomóc.
Jeśli chodzi o Bałtyk, to – jak donosi www.gospodarka.dziennik.pl- Ustka, Świnoujście, Darłowo, Sopot i Jastarnia. Osobiście byłem w Świnoujściu i z całego serca polecam. Każde z tych miejsc ma własny, niepowtarzalny klimat. Teraz zajmijmy się górami, Osobiście polecem: Tatry i Beskidy. Z gór które zwiedziłem, te są najpiękniejsze. Gdy znalazłem się na szczycie zobaczyłem widok jaki mi się nawet nie śnił, piękne lasy, pola, rzeczki i wiele innych. Słowami nie da się tego opisać, to poprostu trzeba zobaczyć. Gdy wyruszamy w takie miejsca, koniecznie powinniśmy zabrać ze sobą aparat i pare baterii zmiennych. Pamiętajmy także o wygodnych butach, stroju i zależnie od pory roku kremie do opalania/ do zmarzniętej skróry.
Przemyślcie wszystkie możliwości, lecz nie bierzcie za dużo rzeczy. Ciężar plecaka to także przeszkoda.

Napisz komentarz

Musisz mieć konto żeby komentować.