Zalew Sulejowski I jego zalety

Jeśli lubisz podróże oraz odwiedziny w nietypowych i unikatowych miejscach gdzie można Cieszyć się pięknem przyrody polecam byś odwiedził Rezerwat przyrody „Niebieskie Źródła”. Położony jest w dolinie rzeki zwanej Pilica. Znajdują się tam cztery źródełka w, których barwa wody jest zielono-niebieska. Stąd też wzięła się nazwa rezerwatu.

Barwa jest zjawiskiem optycznym ponieważ czysta woda pochłania promienie czerwone a odbija te, które możemy zauważyć jako kolor wody. Rezerwat ten znajduje się niedaleko Tomaszowa Mazowieckiego. Niedaleko znajduje się Zalew Sulejowski, który jest odpowiednim miejscem na miłe spędzenie czasu czy też spacer. Z tego powodu warto pamiętać, że odcień wody jest zmienny i zależy od pogody oraz nasłonecznienia.

W rezerwacie oprócz kolorowej wody w źródłach znajdują się liczne zwierzęta ryby, ptaki w tym między innymi kaczki. Jeśli interesujesz się ornitologią w tym miejscu możesz śmiało wziąć swój aparat fotograficzny bowiem nie trudno jest uchwycić ptaki w obiektywie. Pędzenie urlopu lub nawet weekendu tuż nad wodą zalewu powinno spowodować się zarówno miłośnikom opalania jak i fanom łowienia ryb.

Nad tym dużym zbiornikiem wodnym na turystów czeka dużo atrakcji. Przede wszystkim rozłożenie się na piasku i taplanie w wodzie bez konieczności pokonywania wielu kilometrów jest samo w sobie wielkim plusem. Dogodna lokalizacja zalewu Sulejowskiego w centrum polski oraz możliwość zwiedzenia rezerwatu to dwa główne powody dla których warto odwiedzić to miejsce jeszcze w tym roku. Wystarczy dysponować namiotem i śpiworami lub tez zarezerwować sobie nocleg w jednym z pobliskich ośrodków. Gdybyśmy szukali dodatkowych atrakcji można skorzystać ze spływu kajakowego Pilicą. Całodniowa wycieczka wraz ze znajomymi pozwoli na miłe spędzenie wolnego czasu. Krajobrazy znajdujące się w pobliżu akwenów wodnych są wspaniałe dlatego nie zapomnijmy wziąć aparatu fotograficznego aby uwiecznić te prześliczne widoki. Gdy zgłodniejemy zawsze możemy wybrać się na świeżo złowioną rybę serwowaną w pobliskich restauracjach oraz barach.

 

Napisz komentarz

Musisz mieć konto żeby komentować.