Szlaki do zwiedzania

Inną opcją jest Szlak Orlich Gniazd – utworzony i opisany przez K. Sosnowskiego znajduje się na Wyżynie Krakowsko- Częstochowskiej.. Szlak Orlich Gniazd ma długość163 km, jego nazwa wywodzi się z ruin zamków usytuowanych na płaszczyznach skalnych na wysokości około 30 metrów nazywanych Orlimi Gniazdami. Szlak ten obejmuje 25 zamków.
Najpopularniejsze Orle Gniazda na szlaku to:
– Zamek Rycerski w Korzkwi
– Ruiny Zamku Rycerskiego w Smoleniu
– Ruiny Zamku Rycerskiego koło Mirowa
– Ruiny Zamku Rycerskiego w Bydlinie
– Ruiny Zamku Królewskiego w Olsztynie
– Ruiny Zamku Królewskiego na Złotej Górze w Ojcowie
– Zamek Królewski w Pieskowej Skale
– Ruiny Zamku Rycerskiego w Pilicy

W przypadku kiedy udajemy się za granicę, wycieczki takie na pewno nie będą trwały jednego dnia, szczególnie jeśli udajemy się w dalszy region Europy, czy poza nasz kontynent. Wycieczki zagraniczne trwają przeważnie 5-8 dni. Jest to odpowiedni czas na spokojny dojazd i powrót oraz zrealizowanie planu wycieczki i zwiedzenie wszystkich miejsc, o których była mowa w ofercie.

Cena takiej wycieczki na pewno będzie wyższa niż normalnej, nie będzie nas jednak kosztować tyle co wczasy. Musimy także pamiętać że koszty ogólne oraz koszty dodatkowe wycieczki mogą być zależne od ilości uczestników. Jednak oficjalny koszt jest podawany zawsze z odpowiednim wyprzedzeniem, żeby nie występowały żadne niepotrzebne nieporozumienia.

Podczas wycieczki zagranicznej mamy niespotykaną możliwość zapoznania się z kulturą oraz historią wybranego rejonu świata. Oczywiście tak krótki pobyt do tego w wielu miejscach nie pozwoli nam na dokładniejsze poznanie oraz przybliżenie sobie wszystkich aspektów życia w obcym kraju, jednak odchyli nam na pewno chociaż skrawek. Wycieczki takie dają nam możliwość obejrzenia najwspanialszych miejsc, budynków, arcydzieł sztuki i wielu, wielu innych.

Napisz komentarz

Musisz mieć konto żeby komentować.