„Polska Ibiza”

Niezwykłym miejscem na mapie turystycznej Polski, dla wszystkich którzy lubią wakacyjny zgiełk jest Mielno, określane mianem „polskiej Ibizy”. Tu sezon nie kończy się tak jak w innych nadmorskich miejscowościach. Miejscowość tętni życiem niemal 24 godziny na dobę. Jeśli masz małe dzieci pomyśl o noclegu na obrzeżach, ponieważ w centrum będą miały kłopot z zaśnięciem. Najbardziej atrakcyjne miejsca noclegowe znajdują się tuz przy plaży i głównym, niewielkim deptaku. Od samego rana ze swoimi kramami rozkładają się miejscowi handlarze, , od których możesz kupić zarówno pamiątki z Mielna, jak i drobiazgi związane z morzem. Bez trudu znajdziesz tez okulary słoneczne, zabawki dla dzieci, kapelusz, który ochroni Cię przed słońcem. Wzdłuż promenady, która rozciąga się na całej długości wydm, możesz zarówno dobrze zjeść, jak i wypić fantastyczna kawę w jednej z mieleńskich kawiarni. Przy Głównym wejściu na plażę, każdego dnia spotkasz artystę, który na dobre wrósł już w krajobraz Mielna. W ciągu kilku minut namaluje twój portret lub karykaturę, którą bez wstydu możesz powiesić w salonie. Jego jakość i talent jest naprawdę wyjątkowy.

Miejsca noclegowe możesz wybierać spośród kilkudziesięciu prywatnych pensjonatów, hoteli i pól namiotowych. Ceny zależą od standardu i lokalizacji. Najdroższe są te, które zlokalizowane sa tuz obok plaży głównej. Jednak standard jest bardzo wysoki. Najlepiej poproś o pokój z widokiem na deptak lub plażę, idealne sa te z balkonem. Dzięki temu wieczorem nie musisz wychodzić, a i tak poczujesz atmosferę nocnego życia. Niedaleko znajduje się kilka dyskotek, a każdej nocy ze swojego tarasu możesz obserwować występy miejscowych grup tanecznych czy posłuchać piosenek lokalnych gwiazd. Bardzo często organizowane sa plażowe imprezy, takie jak Mistrzostwa siatkówki plażowe, czy na przykład wieczór włoski, podczas którego możesz posmakować doskonale przyrządzone pasty. Ciekawe wydarzenia to również światełka do nieba. Widok tylu lampionów jest niesamowity.

3 komentarze do “„Polska Ibiza””

  1. żonka_janka pisze:

    Mielno 🙂 Zdecydowanie fajne dla młodych, jednak na pobyt z rodziną nadaje się ta średnio żeby nie napisać że wcale.

  2. Oscar pisze:

    Największym problemem w Mielnie jest tłok na plaży. Dlatego zdecydowanie wolę mniejsze miejscowości, gdzie można się spokojnie rozłożyć.

  3. z Mielna pisze:

    Wiadomo. Coś za coś. Z jednej strony jest dużo atrakcji ale z drugiej strony brak miejsca na plaży. Całkiem to normalne.

Napisz komentarz

Musisz mieć konto żeby komentować.