Prowincja Junnan

Prowincja Junnan to piękna kraina w Chinach, zwana dzikimi Chinami. Jest to miejsce, w ktorym można obserwować dziką, nieokiełznaną przyrodę. Znajdują się tutaj wspaniałe pola ryżowe z uroczystymi tarasami, na których po porze deszczowej zbiera się woda jeśli nie mają one odpowiedniego kanału odpływu wody, czyli systemu irygacyjnego. Południowe Chiny to miejsce, z którego pochodzi najlepsza chińska herbata na świecie.

Można tutaj spotkać osoby, które noszą wielkie kosze z warzywami na głowie. Klimat jest dość łagodny, można tutaj odpocząć od wilgoci i gorąca, jakie są dalej na wschodzie tego pięknego kraju. Warto wybrać się w Dolinę Rzeki Czerwonej, w której znajdują się piękne uprawy ryżu, największe na całym naszym świecie. Jest to jedyny rejon w Chinach, w których można dziś jeszcze doświadczyć niezmechanizowanego rolnictwa, wszystko wyrabiane jest ręcznie, niema wielkich maszyn. Herbata zbierana jest przez kobiety, bo tylko one mają cierpliwość do przebierania wspaniałych i najbardziej dorodnych liści, z których może powstać już gotowy napar. Na południu Chin można wciąż spotkać wielkie zaprzęgi, które służą jako pługi, a są pociągane przez bawoły.

Jest to także rejon, w którym występuje dziko żyjąca panda biało- czerwona. Obecnie w Polsce i w ogóle w Europie można ją spotkać jedynie w zoo. Chiny to tak, ze o czym nie każdy z nas wie, wspaniałe rejony, w których rozpościera się dzika i nieokiełznana dżungla. Jest to prawdziwa Amazonia chińska. Amazonia chińska znajduje się na takich terenach, na których praktycznie rzec biorąc powinna znajdować się pustynia. Ale się nie znajduje ze względu tylko na ukształtowanie terenu. Dzięki ukształtowaniu terenu wytworzył się w tych rejonach mikroklimat, dzięki któremu możliwe było powstanie prawdziwe dżungli. Chiny to świat wspaniałych dzikich zwierząt. Można spotkać w Chinach nie tylko wspomnianą pandę ale także zwierzęta endemiczne, których nie da się spotkać nigdzie indziej. Pandy czerwone, a także bażanty złociste czy Trapogany – to przykład.

Comments are closed.