Gdzie trenują i wypoczywają olimpijczycy ?

Jest takie miejsce w środkowej części kraju, pośród lasów i rzek, znane nie tylko w środowisku sportowym. Kojarzone głownie ze sportem – Spała, bo o nim mowa, a konkretnie Ośrodek przygotowań Olimpijskich w Spale. Kiedyś niedostępny dla zwykłego śmiertelnika, od kilku lat jedna z najlepszych placówek sportowo-rehabilitacyjnych w kraju. Kraina zdrowia i sportu, ciekawy obiekt na wypoczynek, na nocleg, gdy znajdziemy się tutaj przejazdem. Bywał tutaj na początku XX wieku marszałek Józef Piłsudski, Ignacy Mościcki. Od czasu kiedy wybudowano stadion zaczęli przyjeżdżać tutaj pierwsi lekkoatleci.

 

To tutaj zaczyna się droga wielu sportowców na olimpijskie podia. Znajdują się tutaj warunki na uprawianie niemal wszystkich dyscyplin sportu, a wszystko to na terenie pięknego kompleksu leśnego. Aleja zasłużonych gwiazd sportu, pomiędzy alejkami drzew ma też ma swoje miejsce.
Spała to weekendowa, wakacyjna propozycja a dla rodzin w prowadzeniu zdrowego stylu życia, wypoczynku poprzez sport.
Zaplecze gastronomiczne, hotelowe na najwyższym poziomie, obiekt przystosowany do organizowania konferencji. Alchemia miejsca na każdym kroku skupia w sobie sport.

Comments are closed.