Apulia, miejsce na południowe wakacje. Obcas „włoskiego buta”.

W Apulii, na południu Włoch można cieszyć się już słońcem i pierwszymi kwiatami pod koniec lutego, kiedy w Polsce trwa jeszcze zima.
Nadmorskie niziny właśnie wtedy zaczynają cieszyć oczy soczystą zielenią, zaczynają rosnąć dzikie zioła, a ciepły wiatr znad Afryki sprzyja temu, by w ciągu kilku dni zakwitły mimozy i migdałowce (te gorzkie kwitną na różowo, natomiast na biało słodkie). Region Apulii zachwyca zabytkami i spokojnym rytmem życia. To charakterystyczne miejsce na południowym wybrzeżu tzw. „włoskiego buta” może być wspaniałym miejscem na wakacyjny, rodzinny wypoczynek.

 

Szafirowe wody trzech mórz :Tyrreńskiego, Jońskiego, Adriatyku, nadbrzeżne malownicze skały, gaje oliwne, góry – czy można chcieć czegoś więcej? Środkowa Apulia słynie z niezwykłych budowli: kamiennych domów (trulli), krytych stożkowanymi dachami z łupku, pięknie prezentujących się zwłaszcza wiosną, gdy otoczone są kwitnącymi drzewami. Stolicą Apuli jest nadmorskie miasto Bari. Polacy odnajdą tu ślady Bony Sforzy, polskiej królowej, wdowy po Zygmuncie Starym, której sakrofag znajduje się w bazylice św. Mikołaja słynnej z relikwii, do których przez wieki pielgrzymowali katolicy i prawosławni. Apulia to wymarzone miejsce na rodzinne wakacje. Szeroka oferta wakacyjnych domów zadowoli każdego turystę. Podróż do tego zakątka Włoch warto rozpocząć w Neapolu, do którego kursują autokary z Polski.

Comments are closed.