Zwiedzanie winnic

Jeśli od zawsze marzyłeś odwiedzić państwo w którym posiadanie winnicy jest niemalże rzeczą codzienną śmiało możesz zdecydować się na wyprawę do województwa Lubuskiego i wyruszyć szlakiem wina i miodu. Szlak powstał dzięki zaangażowaniu zielonogórskiego Stowarzyszenia Winiarskiego. Jest to około 304 kilometrów drogi na której znajduje się kilkanaście przystanków oraz noclegi a także i wiele winiarni.

W Polsce jest to jedyny szlak o tej tematyce. Wato zwrócić uwagę, że z resztą jedyny polski nawiązujący do bogatej tradycji regionu. W czasie przedwojennym (mam na myśli czas przed II wojną światową ) ziemia lubuska stanowiła jedno z najważniejszych centrów wina. Warto zwrócić uwagę na Muzeum Wina znajdujące się w Zielonej Górze w którym stała ekspozycja poświęcona jest przemysłowi winiarskiemu.

Drugim jest Muzeum Etnograficzne w Ochli. Warto tutaj zwrócić uwagę na XVIII wieczny domek winiarza w, którym obecnie znajduje się wystawa sprzętu winiarskiego (czyli używanego przy produkcji wina). Wino jest trunkiem docenianym przez wybitnych smakoszy na całym świecie. Wiele słyszymy o winiarniach znajdujących się we Francji lub Włoszech jednak mało tko zdaje sobie sprawę z tego, że na terenie Polski również można zwiedzać miejsca związane z tą tematyka. Osoby które pragną wyprodukować we własnym zakresie wino powinny wybrać się na taką wyprawę obowiązkowo.

Przede wszystkim ważne jest zapoznanie się ze wskazówkami jakie zostaną udzielone przez właścicieli winnic. Wiedzą oni wszystko na temat sposobu uprawy roślin oraz tworzenia tego magicznego trunku. Na miejscu możemy załapać się na degustacje i posmakować naszym polskich rodzimych win. Szlak winnic jaki znajduje się w województwie Lubuskim jest nie tylko atrakcją dla fanów wina, ale również dla wszystkich tych, którzy chcieliby odwiedzić oryginalne i ciekawe miejsca w te wakacje. Bardzo fajnie leży się na plaży jednak gdy czynność ta powtarzana jest co sezon może bardzo szybko się znudzić. Podczas podróży na urlop możemy zahaczyć po drodze o województwo lubuskie i zapoznać się z tajnikami produkcji wina.

 

Napisz komentarz

Musisz mieć konto żeby komentować.