Wymarzone wakacje

Wiele osób zastanawia się, jakie byłoby ich wymarzone miejsce na spędzenie wakacji, gdyby tylko mieli nieograniczone środki finansowe. Prawdą jest to, że to właśnie zbyt małe finanse stanowią podstawowe ograniczenie większości turystów, którzy muszą przez to zadowolić się tylko i wyłącznie wczasami na działce u znajomych, szybkim wyjazdem na zwiedzanie do Krakowa, czy krótkim urlopem nad morzem, oczywiście w jednym z tańszych pensjonatów. Jeśli jednak mieli możliwość wybrania wymarzonego miejsca turystycznego, z pewnością by poszaleli i wybrali miejsce, o którym śnili od dawna. Wiele osób odpowiada natychmiastowo podróż po całych Stanach Zjednoczonych! Z pewnością byłaby to wycieczka życia. Możliwość spędzenia przykładowo czterech tygodni, objeżdżając wzdłuż i wszerz Stany Zjednoczone, to z pewnością marzenie wielu. Warto byłoby zrobić postój w Nowym Jorku, zobaczyć Statuę Wolności i Empire State Building, zahaczyć o Waszyngton, potem zatrzymać się przy Górze Rushmore, nacieszyć oczy Wodospadem Niagara, a potem skierować się do Wielkiego Kanionu Kolorado, kończąc w Los Angeles na Wzgórzach Hollywood.

Inni odpowiadają jednak, że jeśli mieliby nieograniczone środki finansowe najchętniej odbyliby podróż do Australii. Ten najmniejszy kontynent ma tak wiele do zaoferowania. Oprócz tego, że Święta Bożego Narodzenia przypadają w lato, co również jest ciekawostką dla mieszkańców półkuli północnej. Poza tym Opera w Sydney, nieokiełznane stepy z rdzennymi mieszkańcami Aborygenami, psami dingo i świętą górą Uluru, znaną nam jako Ayers Rock, czy piękna stolica Canberra zachwycą każdego. Wiele osób zdecydowałby się zaś na Wyspy Kanaryjskie. Nie są one daleko, w końcu jest to terytorium Hiszpanii, tylko położone na archipelagu umiejscowionym na Oceanie Atlantyckim, no ale do tanich nie należą. Zaś możliwość spędzenia swojego turystycznego urlopu w cieniu palmy, popijając chłodnego drinka i pracując nad najpiękniejszą w życiu opalenizną, to nagroda, którą każdy zmęczony codzienną pracą Polak chciałby otrzymać.

4 komentarze do “Wymarzone wakacje”

 1. admin pisze:

  Gdzie chcielibyście spędzić wakacje? Jak są Wasze wymarzone miejsca?

 2. mam_marzenie pisze:

  Mi się marzy jakiś fajny archipelag, gdzieś z laurową wodą i domach na balach. powiedzmy Bali bardzo mi odpowiada, a co Admin chce wycieczki rozdawać?

 3. Wirek pisze:

  No ja mam podobne marzenie, słońce, nieskazitelne plaże 🙂

 4. Stybo pisze:

  Mi się dla odmiany marzą jakieś piękne i niedostępne góry, cudowne widoki na ośnieżone szczyty i grzane wino w ręku.

Napisz komentarz

Musisz mieć konto żeby komentować.