urlop za granica czy w Polsce?

Polacy coraz częściej wybierają zagranicę jako cel swojej wakacyjnej podróży. Jeszcze kilka lat temu, taka forma spędzania urlopu dostępna była tylko dla nielicznych. Duża konkurencja na rynku biur podróży, spowodowała jednak, ze w chwili obecnej bardzo często wczasy zagraniczne, sa tańsze niż te w Polsce. Mówimy oczywiście o polskich kurortach w nadmorskich miejscowościach, gdzie z roku na rok, ceny sa coraz wyższe. Biorąc pod uwagę wyjazd 4 osobowej rodziny, która wyjeżdża po to, by nie odmawiać sobie codziennych przyjemności. Nie ma sensu wyjeżdżać na urlop i nie wstąpić na pyszne lody, czy na smaczna rybę prosto od rybaków. Takie przyjemności niestety kosztują. Polacy nauczyli się więc przeliczać takie wydatki i bardzo szybko doszli do wniosku, że zagraniczna podróż może być nawet tańsza. Nie mówiąc już o wartości dodanej, jaka gwarantują nam inne kraje, a mianowicie pogodzie. W Polsce klimat mamy taki, jaki mamy. Lato z założenia jest ciepłe, jednak coraz częściej zdarzają się opady, które mogą popsuć nawet najlepiej zaplanowany urlop. Wybierając odpowiedni kraj, jako cel wakacyjnej podróży możemy tego uniknąć. Musimy jednak zwrócić uwagę na pory deszczowe, które występują także w innych państwach. Bierz pod uwagę cenę danej oferty. Jeśli jest podejrzanie niska, sprawdź kalendarz pogody. Może się okazać, ze na Dominikanie, czy nawet Malediwach będzie temperatura powyżej 40 stopni, jednak w porze deszczowej raczej nie skorzystasz z kąpieli słonecznych. W opisie promocyjnym takiego wyjazdu, informacji o opadach nie znajdziesz.

Biura podróży, chętnie natomiast poinformują Cię o wysokiej temperaturze i wyjątkowej cenie. Pytaj więc o wszystko bardzo szczegółowo. Biura podróży nie oszukują klientów, ale nie pytane nie, udzielają informacji. Możesz tez poszukać prognozy na własna rękę.  Przykładowo Malediwy, najbardziej popularne są w miesiącu lutym, ponieważ jest to najbardziej suchy miesiąc w roku. Mimo, iż temperatury sa wysokie w każdym miesiącu. Korzystaj z lata.

4 komentarze do “urlop za granica czy w Polsce?”

 1. zrys pisze:

  Nie wiem jak tam wasze zdanie, ja uważam że jadąc w dwie osoby i jak chcemy mieć przyzwoite warunki to urlop w Egipcie czy Tunezji wyjdzie taniej.

 2. Inka pisze:

  Może nie taniej ale podobnie. Chociaż to już raczej melodia przeszłości. W tym roku wycieczki mają być zdecydowanie droższe.

 3. Ospen pisze:

  Dlaczego mają być droższe wczasy?

 4. Polko pisze:

  Wprowadzili jakieś przymusowe ubezpieczenie czy coś i to wpłynie na ceny wypoczynku zagranicznego. Oczywiście związane jest to z bankructwami biur podróży.

Napisz komentarz

Musisz mieć konto żeby komentować.