Samochodem po Europie

Jeśli wybierasz się na urlop samochodem i chcesz zwiedzić Europę, musisz przed wyjazdem przygotować wszystko od A do Z. Przede wszystkim musisz mieć sprawny samochód. To zdecydowanie podstawa. Nie wyobrażasz sobie jak drogie są usługi naprawy auta za granicą. Musisz określić plan podróży, wszystkie miejsca postojowe, musisz też obliczyć całą trasę i mieć świadomość, ile benzyny spala twój samochód. Najlepiej zatankować auto do pełna tuz przed sama granicą.

Pamiętaj że w wielu miejscach w Europie parkingi są płatne, nie zostawiaj też samochodu w miejscach, gdzie parkowanie jest zabronione. Kiedy to zrobisz może się okazać , że Twojego auta już tam nie ma. Nie oznacza to, że zostało skradzione, tylko że zostało odholowane. Czekają cię wtedy naprawdę wysokie wydatki, które będziesz musiał zapłacić na miejscu gotówką. Zadbaj o to by ubezpieczenie twojego samochodu obejmowało również wszelkie zdarzenia za granicą. Pozwoli ci to uniknąć wielu niespodzianek i wysokich kosztów w razie wypadku.

Zaletą takie podróżowania jest to że możemy sobie wcześniej w internecie poszukać domy wakacyjne i tak planować podróż żeby zatrzymywać się co chwilę w innym miejscu.

Napisz komentarz

Musisz mieć konto żeby komentować.