Romantyczna podróż do Chełma

Jeśli marzysz o romantycznym wypadzie ze swoją żona lub dziewczyna możesz śmiało zabrać ja do Chełmna. Miasto usytuowane jest w województwie kujawsko-pomorskim i nosi miano miasta walentynkowego. Dlaczego? Znajdują się w nim relikwie św. Walentego i każdego roku bardzo hucznie obchodzi się tam dzień Świętego Walentego. Jego położenie jest dość ciekawe bo usytuowane na dziewięciu wzgórzach Wysoczyzny Chełmińskiej.

Nazwa miasta pochodzi właśnie od tych wzgórz „Chełm” oznacza wzgórze. Odwiedzając to miasto warto zwrócić uwagę na liczne zabytki. W mieście zachowała się także średniowieczna zabudowa oraz mury miejskie stąd można usłyszeć o Chełmnie jako „małym Krakowie”. Mury obronne maja długość około 2 kilometrów. Znajdują się tutaj także gotyckie kościoły, których nie brakuje. Starówka liczy ich aż sześć. Wart uwagi jest także gotycko-renesansowy ratusz . Znajduje się w nim Muzeum Ziemi Chełmińskiej dawniej zaś był on siedzibą władz miasta.

Chełmińska Starówka posiada także i „ławeczki zakochanych” usytuowane na plantach. Wieczorne romantyczne spacery w prześlicznych parkach pozwolą na spędzenie miłego wieczoru. Czasem potrzebna jest w związku chwila odetchnięcia od codziennych kłopotów jednak nie zawsze jesteśmy w stanie pozwolić sobie pod względem finansowym na wyjazd do jakże romantycznego Paryża czy też nawet Krakowa. Jednak tak naprawdę nie chodzi tutaj wcale o nazwę miejscowości oraz to czy specjalistom ds. reklamy udało się rozpromować miasto jako centrum romantyzmu czy też nie. Najważniejsze jest to co można zobaczyć, co zwiedzić oraz atmosfera panująca w wybranej miejscowości. Chełm gwarantuje możliwość spędzenia bardzo miłych dni w towarzystwie ukochanej lub ukochanego, które będą wspominane jeszcze przez szereg tygodni lub miesięcy. Bardzo piękne są zabytki, które pozwolą na zapoznanie się z częścią naszej polskiej historii. Dodatkowe atrakcje turystyczne gwarantują klimat który niezwykle sprzyja romantycznym randkom oraz spacerom. Gdy pogoda będzie sprzyjała nie ma chyba lepszego miejsca na wypad z ukochaną osobą.

 

 

 

Napisz komentarz

Musisz mieć konto żeby komentować.