Poznaj świat

Może już najwyższy czas oderwać się od fotela i urozmaicić jakoś swoje życie. Wycieczki są bardzo dobrym sposobem na wprowadzenie świeżości i przegonienie, chociaż na moment, szarzyzny i monotonii. Nie zastanawiając się więc dłużej, zgłoś się jako chętny do wycieczki organizowanej przez biuro podróży lub razem z znajomymi lub rodziną wybierz się na własną, na przykład rowerową lub pieszą po górach i tym podobnych.

Najważniejsze to przełamać się i wybrać wycieczkę odpowiednią dla siebie i zarezerwować ją. Wtedy nie mamy już wyjścia, jest postanowione, i jedziemy na wymarzone wakacje.

Leniuchom z pomocą przychodzi Internet, nie musimy nawet wychodzić z domu do biura podróży, wystarczy wyszukać interesującą nas wycieczkę w jednym z wielu internetowych biur podróży i zarezerwować ją on line nie wychodząc z domu

Podobnie sprawa się ma w przypadku samodzielnej podróży np. do dalekich krajów np. Indii czy Wietnamu. Taką wymarzoną podróż możemy odkładać w nieskończoność, lecz gdy kupimy bilet na samolot, nie ma już odwrotu, musimy tylko się przygotować do wyjazdu, zapoznać z obcą kulturą czytając przewodniki i zaplanować naszą podróż co samo w sobie jest ekscytujące.

Wielu ludzi wmawia sobie że takie wycieczki nie są dla niego, tylko dlatego że nie znają języka lub teoretycznie nie mają czasu. Prawda jest taka że dla chcącego nic trudnego, i jak mawia przysłowie :”Wiara przenosi góry” jeśli naprawdę chcesz odbyć podróż życia zacznij działać.

 

 

Napisz komentarz

Musisz mieć konto żeby komentować.