Polskie sanatoria uzdrowiskowe.

Polska jest krajem, w którym jest nie jedno sanatorium uzdrowiskowe. Zarówno nad morzem, jak i w górach można znaleźć ofertę o różnych profilach leczenia. Takie obiekty gwarantują noclegi w bardzo dobrym standardzie i odpowiednio wyposażone bazy zabiegowe, na przykład: fizykoterapia, hydroterapia, kinezyterapia, inhalacje czy masaże.

Sanatoria cieszą się dużym zainteresowaniem, a na dwu- lub trzy- tygodniowe turnusy wybierają się osoby z problemami kardiologicznymi, reumatologicznymi, laryngologicznymi i wieloma innymi. Dodatkowo, niektóre placówki oferują również zabiegi kosmetyczne, turnusy rehabilitacyjne, solarium a nawet spa. Należy podkreślić, jednak, że nie każdy decyduje się na taką formę odpoczynku.

Dla wielu osób turnus trwa za długo lub nie kwalifikuje się do finansowania NFZ, dlatego też wybiera inne formy odpoczynku ( oczywiście nie takie, jakie oferują sanatoria, ale równie przyjemne) na przykład na weekend. Tanie noclegi w Krakowie bez wątpienia przyciągają mnóstwo ludzi, nie tylko z naszego kraju.

Comments are closed.