Polska turystyka

Turystyka staje się jedną z najbardziej rozwojowych i rozwijających się dziedzin finansowych, nasz kraj jest w stanie z roku na rok zyskiwać właśnie dzięki odpowiedniemu ulokowaniu pewnych finansów w tej dziedzinie handlu. Polska dzięki ukształtowaniu geograficznemu posiada wszelkie wartości i uwarunkowania sprzyjające jak najszerszemu promowaniu naszego narodu, ponieważ możemy pochwalić się nie tylko przepięknymi nadmorskimi terenami, posiadamy także góry czy krainy z jezior słynące.

Niestety bardzo często sami o tym zapominamy, jako miejsca wczasowe wybieramy zagraniczne wojaże nie doceniając tak naprawdę uroków naszego kraju. Ale zagraniczni goście coraz szerzej zaczynają się przyglądać możliwością, jakie właśnie nasz kraj jest w stanie im zaproponować, niewielkie odległości sprawiają, że stajemy się bardzo znaczącymi punktami na mapach wielu turystów.

Sami także staliśmy się bardziej tolerancyjni i przychylni do osób spoza naszego kraju, co przemawia na nasza korzyść, ponieważ Polska gościnność i serdeczność podbija serca milionów turystów, którzy powracają do nas wraz z zachęconymi znajomymi czy tez przyjaciółmi. O dziwo bardziej nasze polskie krajobrazy i turystykę doceniają goście zagraniczni, którzy coraz chętniej odwiedzają podczas urlopu nasz kraj. To właśnie największe polskie miasta stanowią miejsce do spędzenia długiego weekendu dla Anglików, Niemców, a nawet Francuzów.

Goście z zagranicy docenili piękno Krakowa, Wrocławia, warszawy oraz trójmiasta. W okresie letnim nad polskim morzem spokojnie możemy natknąć się na grupy turystów z Niemiec, a także z Azji. Wiąże się to nie tylko z niskimi dla obcokrajowców cenami ale także z naprawdę ładnymi widokami oraz wysokiej klasy ośrodkami turystycznymi, które stanowią bardzo silną konkurencję dla turystyki zagranicznej. Jedynym minusem naszej rodzimej turystyki jest pogada, gdyż nie zawsze rozpieszcza nas słońcem i bezchmurnym niebem. Czasem trzeba dokładnie wsłuchać się w prognozy aby wiedzieć, jaki termin będzie tym właściwym na zorganizowanie urlopu.

 

 

3 komentarze do “Polska turystyka”

  1. admin pisze:

    jakie są wasze ulubione miejsca w Polsce?

  2. Mimi pisze:

    wszyskie, wueilbiam nasz kraj, jest tu tyle pięknych rzeczy 🙂

  3. nauczyciel pisze:

    szkoda że nie uwielbiasz języka polskiego

Napisz komentarz

Musisz mieć konto żeby komentować.