Podróże nie małe, duże!

Turystyka daje tylko możliwości, że wydaje się, że dwiema jedynymi rzeczami, które powstrzymują nas przed podróżami po całym globie, jest brak pieniędzy i brak czasu, oczywiście, ze zdecydowanym naciskiem na tę pierwszą opcję. Wielokrotnie ankietowano polskich obywateli, zadając im pytanie, gdzie pojechaliby spędzić swoje wakacje, jeśli mieliby taką możliwość pojechania gdziekolwiek chcą. Oczywiście, większa część osób optowała za Stanami Zjednoczonymi Ameryki, które dla wielu są spełnieniem najgłębszych marzeń, a możliwość zobaczenia na własne oczy amerykańskiego symboli, czyli Statui Wolności, jest jedyna w swoim rodzaju. Jednak wiele osób uznało, że swoje wakacje równie chętnie spędziliby w Brazylii. Ten egzotyczny kraj, ojczyzna kolorowego karnawału, piłki nożnej i najpiękniejszej plaży świata Copacabana, to również głębokie marzenie wielu. Poza tym, Brazylia, to też dżungla, a ta jest synonimem, przygody, nieznanego i tym wypadku, piranii i anakond. Niezaprzeczalnie, również Chiny zajęły wysoką pozycję. Wielu turystów oddałoby swoje wakacje za możliwość ujrzenia na własne oczy Muru Chińskiego. Inni woleliby skierować się do pobliskiego kraju wiśni, czyli położonej na wyspach Japonii. Kobiety wskazywały, że chętnie poznałyby gejsze, mężczyźni zaś samurajów.

A co powiedzieli ci, dla których wakacje równają się leżeniu na leżaku, sączeniu drinka i wygrzewaniu się w cieniu palmy? W tym wypadku króluje Bora – Bora, które brzmi bardzo egzotycznie, ale również Hawaje, czy bardziej swojsko brzmiące i położone w mniejszej odległości, Wyspy Kanaryjskie. Ale są też tacy, którzy wskazali, że chętnie pojechaliby zobaczyć, jak wygląda ośnieżona i zlodowaciała Antarktyda, czy jak prezentuje się z bliska Mount Everest. W tym wypadku, są to chyba osoby, które preferują bardziej ekstremalny sposób spędzenia wakacji.

Jedno jest pewne. Turystyka zachwyca. Zatem jeżeli ktoś ma możliwość podróżować, zwiedzać i wypoczywać, niech to robi. Na świecie jest tak wiele do zobaczenia, zachwycenia się i pokochania.

3 komentarze do “Podróże nie małe, duże!”

  1. admin pisze:

    Jako dziecko zawsze chciałem zostać podróżnikiem, potem nie było kasy, teraz jak jest kasa to jest i rodzina. chyba nie będę jednak podróżnikiem

  2. Set pisze:

    Wiele osób ma takie marzenia, zwłaszcza jak ogląda się znanych podróżników, gdzie oni docierają i jakie mają przygody.

  3. Wizz pisze:

    Piękne są takie cykle, można zobaczyć dużo ciekawostek na temat innych ludzi na ziemie, bardzo lubię Cejrowskigo

Napisz komentarz

Musisz mieć konto żeby komentować.