Podróże kształcą

Część z nich miała jednak na celu kształcenie i wychowywanie, np. wycieczki fakultatywne lub wycieczki przedmiotowe. Muzea, teatry, opery itp. Wszystko w celu zapoznania młodych ludzi z sztuką zgodnie z ich wolą lub w jej wbrew. Jednak i takie wycieczki potrafiły stać się ciekawe, według rozumowania uczniowskiego, i przysporzyć obecnym z nami wychowawcą kilku kolejnych siwych włosów i stresów. Wycieczki takie były oczekiwane przez cały rok. Niestety występowała nieciekawa zależność, że czym się było starszym tym wycieczki były coraz rzadsze, aż do jednej góra dwóch w ciągu roku. Wycieczki szkolne, jakie nie były, stanowiły ważną część naszego życia, a na pewno szkolnego życia, dla niektórych stanowią cały czas, bo jeszcze mają szczęście uczęszczać do publicznych czy prywatnych placówek edukacyjnych. Wycieczki towarzyszą nam także w późniejszym życiu; wycieczki z znajomymi, wycieczki z rodziną, wycieczki organizowane przez miejsce pracy, wycieczki zagraniczne, wycieczki na terenie kraju i wiele, wiele innych. Na pewno pozwalają się nam oderwać od szarej rzeczywistości i zobaczyć oraz poznać wiele ciekawych i fascynujących miejsc.

Jednym z najlepszych sposobów na zapoznanie się z historią oraz dziedzictwem naszego kraju są zapewne wycieczki krajoznawcze. Nieważne czy to tylko do jednego regionu, czy miejsca, czy objazdowe po całej Polsce, wycieczki takie przybliżają nam chociaż w ułamku sztukę, kulturę oraz przeszłe czasy naszego kraju, o których duża część społeczeństwa często nie ma bladego pojęcia.

Wycieczki takie mogą być organizowane przez placówki oświaty (dla swoich uczniów), przez miejsca pracy oraz prywatnych organizatorów (np. biura podróży). Podczas takiej wycieczki otrzymujemy niepowtarzalną okazję zobaczenia nietypowych i pięknych miejsc w naszym kraju, z którymi jeszcze nigdy nie mieliśmy styczności lub co gorsza w ogóle nie wiedzieliśmy o ich istnieniu choć są to jedne z najważniejszych dziedzictw kulturowych naszego kraju.

Napisz komentarz

Musisz mieć konto żeby komentować.