Piękno województwa zachodniopomorskiego

Województwo Zachodniopomorskie także może być ciekawe. To tutaj znajduje się o dziwo aż 44 polskie wyspy. Miejsce to związane jest ściśle z Morzem Bałtyckim, Zalewem Szczecińskim oraz rzeką o nazwie Świna. Należą do nich między innymi Wolin i Uznam. Będąc w okolicy warto zwrócić uwagę na kompleks trzech fortyfikacji w Świnoujściu zwane Twierdzą Świnoujście.

Powstały one w celu obrony portu Świnoujścia. W XIX wieku zbudowały je wojska pruskie. Warto zwrócić uwagę na Fort Anioła przypominający do złudzenia rzymski zamek Św. Anioła. W jego wnętrzu znajdują się elementy pochodzące z średniowiecza oraz na przykład z czasów II Wojny Światowej. Ciekawym jest także fort Geharda, należy on do twierdzy Świnoujście. Komendant tego fortu zobowiązany jest przeprowadzić musztrę. Po jej zakończeniu uczestnik otrzymuje specjalny certyfikat pozwalający na wystrzał z armaty z XIX wieku.

Jest to wielka atrakcją dla dzieci i nie tylko. Dodatkowo można tutaj wybrać z pośród kilku ścieżek pieszych, rowerowych lub nawet i kajakowych. Piękno tego regionu naszego kraju jest niedoceniane przez polskich turystów, którzy wybierają zwyczaj morze lub słynną krainę jezior czyli mazury. Podróżując jednak do województwa zachodniopomorskiego możemy spotkać dużą liczbę niemieckich turystów, którzy zachwycają się pięknem tego regionu. Nie chodzi jedynie tutaj o cenę która w porównaniu do ich ośrodków opłacanych w euro jest niska, lecz przede wszystkim o wspaniałe krajobrazy i mnóstwo atrakcji. My Polacy nie planujemy wycieczek na wyspy Wolin lub Uznam co jest wielkim minusem. Nie potrafimy docenić ich piękna gdyż po prostu ich nie znamy.

Jednak turyści po naszej zachodniej stronie bardzo dobrze wiedzą, że właśnie te rejony są jednymi z piękniejszych na urlop lub wakacyjny weekend. Jedną z większych atrakcji tego regionu jest Szczecin. Jest on niestety na samym uboczu naszego państwa jednak z pewnością należy do jednych z piękniejszych miast. Na jego terenie znajduje się wiele zabytków w tym między innymi zamek z wspaniałym dziedzińcem, największy cmentarz w całej Europie który swym pięknem dorównuje parkom.

 

Napisz komentarz

Musisz mieć konto żeby komentować.