Miejsca dla turystów

Jeśli w trakcie takiej wycieczki, jak w przypadku każdej innej, chcielibyśmy skorzystać z wycieczki fakultatywnej, jak sama nazwa wskazuje, musimy za nią zapłacić dodatkowo. Jednak nie powinniśmy się przejmować kosztami, gdyż takie dodatkowe atrakcje najczęściej są perełkami i najciekawszymi momentami danej wycieczki. Mamy wtedy możliwość zobaczenia i przeżycia niezapomnianych chwil. Wycieczki zagraniczne na pewno posiadają dużo plusów. Cech negatywnych nie powinniśmy znaleźć, no chyba, że za krótki okres trwania wycieczki, która dzięki swoim licznym atrakcjom mija bardzo szybko.

Nie musimy martwić się o zakwaterowanie, gdyż jeśli korzystamy z usług biura podróży i wycieczka jest przez nie organizowana, zostaniemy umieszczeni w hotelu o, przynajmniej, średnich standardach. Nie czekaj więc dłużej i wybierz się na wycieczkę!

Najpopularniejsze destylacje polskich turystów w ostatnich latach to:
– Egipt
– Turcja
– Tunezja
– Maroko

Głównym powodem wyboru tych krajów przez Polską klasę średnią są konkurencyjne ceny wycieczek do tych krajów w porównaniu z tożsamą pod względem jakości ofertą wakacji w krajach europejskich takich jak :
– Grecja (kontynentalna)
* Kreta
* Rodos
* Kos
* Thassos
* Korfu
* Zakynthos

– Hiszpania (kontynentalna)
* Gran Canaria
* Teneryfa
* Lanzerote
* Majorka

Różnica w cenie wynika z tego że Egipt, Turcja, Tunezja, Maroko nie należą do strefy euro. Jednak ostatnio wraz z wzrostem zamożności Polaków można zauważyć zmianę kierunku wakacyjnych zainteresowań. Coraz wiecej z nas może pozwolić sobie na wakacje w Krajach Europejskich. Mniej zamożni Polacy chcący spędzić wakacje w Grecji mogą wykorzystać nadarzające się często oferty last minute.

Dzięki nim możemy zafundować sobie Wakacje w Grecji za połowę ceny katalogowej. Takie oferty stanowią również konkurencję dla wakacji spędzonych nad Polskim morzem. Wybierając średniej klasy noclegi w Sopocie na 2 tygodniowy pobyt możemy zapłacić tyle samo ile kosztują wycieczki last minute do Egiptu.

Napisz komentarz

Musisz mieć konto żeby komentować.