Łatwiejsze podróże

Wraz z biegiem czasu podróżowanie stało się łatwiejsze. Dziś w ciągu kilkunastu godzin możemy znaleźć się na drugim końcu świata, kiedyś taka podróż trwała miesiącami.

Jeszcze 100 lat temu wycieczki, podróżowanie były przywilejem nielicznych. Dziś praktycznie każdy może wylecieć na inny kontynent za stosunkowo małe pieniądze.

Za 2000 pln możemy znaleźć ofertę wylotu do Egiptu, Tunezji, Maroko, czy Turcji. Wycieczki do tych krajów stały się konkurencją nawet dla wakacji spędzanych w kraju. Poza kwestią ceny spędzając wakacje w Egipcie mamy 100 % pewność wspaniałej słonecznej pogody. Temperatura wody w Lipcu sięga 30 stopni Celsjusza co jest kuszącą alternatywą dla niepewnej Polskiej pogody i kilkunastostopniowej temperatury Bałtyku. Poza tym mamy możliwość posmakowania egzotycznej kultury. Kraje Arabskie różnią się od Europejskich tak bardzo że turyści spędzający wakacje przykładowo w Egipcie mogą doznać szoku kulturowego.

Takie wakacje to również świetny wybór dla ludzi preferujący aktywny wypoczynek. Możemy wybrać się na przejażdżkę quadem po pustyni, Jeep safari. Nie trzeba wspominać że Egipt to mekka miłośników nurkowania. Krystalicznie czysta woda i bajecznie kolorowe rafy koralowe przyciągają nurków z całego świata.

Dużym plusem Egiptu jest to że jego oferta jest aktualna przez cały rok. Nawet w zimie temperatura nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza. Słoneczny sylwester to ciekawa alternatywa świętowania nowego roku w zimnej Polsce.

Każdy z nas kiedyś chodził do szkoły lub nadal chodzi. Szkoła to bardzo ważny fragment naszego życia, choćby z tego powodu, że spędzamy tam jedne z najwspanialszych lat naszego życia. Wielu uważa, że są to lata stracone, ni będziemy jednak tego rozpatrywać. Jednak jest coś co było ważnym kawałkiem szkolnego życia. Chodzi tutaj oczywiście o wycieczki szkolne. Dla większości z nas nie ważne było gdzie, jak, po co i na co. Ważne było by wycieczki odbywały się jak najczęściej by jak największą ilość razy legalnie opuścić zajęcia lekcyjne. Największą frajdę sprawiały oczywiście wycieczki dłuższe dwu, trzy, a nawet pięciodniowe. Wycieczki takie to także bardzo ważny fragment naszego życia – zobaczenie nowych miejsc, odkrycie nowych wartości, nowe znajomości i pierwsze niezobowiązujące miłostki. Wycieczki takie to również szalone noce, zatargi i sprzeczki z pedagogami i wiele, wiele zabawy i beztroski.

Napisz komentarz

Musisz mieć konto żeby komentować.