Jeszcze słów kilka o wycieczkach

Wycieczki fakultatywne to świetne dopełnienie wakacji, bez względu gdzie się wybierzemy. Wybierając wakacje w Egipcie warto poświęcić jeden czy 2 dni leżenia plackiem na plaży i wybrać się na wycieczkę fakultatywną do Kairu zwiedzić piramidy, czy do Aleksandrii. Taką wycieczkę fakultatywną warto kupić w jednym z pobliskich hotelu biur podróży lub nawet u sprzedawców oferujących takie usługi na plaży.

Nie powinniśmy wykupywać takich wycieczek u rezydenta ponieważ dolicza on do takiej usługi swoją prowizję i za wycieczkę do Kairu czy do wioski Beduinów znajdującej się na pustyni zapłacimy drożej. To samo spotka nas w przypadku wakacji w jednym z krajów europejskich ,np. w Grecji, jeśli zamierzamy wypożyczyć samochód , i zwiedzić okolicę na własną rękę warto skorzystać z takiej usługi w jednej z wielu wypożyczalni oferujących swoje usługi turystom.

Wycieczki fakultatywne są świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy aby nasze dzieci poznały historię kraju w którym spędzamy wakacje. Stare zamki fortyfikacje, mumie, są niezwykle atrakcyjne dla ciekawych świata dzieci i młodzieży.

Będąc na wakacjach w Egipcie, w przypadku wybory wycieczki fakultatywnej do Kairu, obowiązkowo musimy udać się do Muzeum Archeologicznego, gdzie możemy podziwiać najwspanialsze skarby Egiptu, mumie faraonów wydobyte z piramid, pochowane wraz z całym swoim dobytkiem i służbą. Muzeum to jest tak ogromne i posiada tak wiele eksponatów że nie sposób wszystkiego zobaczyć podczas jednej takiej wycieczki fakultatywnej.

Wybierają cię na wakacje koniecznie zabezpieczmy się finansowo tak abyśmy tak abyśmy mogli pozwolić sobie na wykup takich właśnie wycieczek fakultatywnych. Ponieważ jeśli nie teraz to kiedy będziemy mogli zwiedzić wnętrze piramid w Kairze, czy Pałac w Knossos na Krecie ? .

Napisz komentarz

Musisz mieć konto żeby komentować.