Jedno z najpiękniejszych polskich miast – Toruń

O Toruniu na pewno każdy z nas słyszał choćby raz. Kojarzy nam się z Kopernikiem oraz piernikami. Oczywiście są to poprawne skojarzenia ale na tym nie kończą się atrakcje turystyczne tego miasta. Pierwszą z nich może być Toruński Zespół Staromiejski. Jest to bardzo duże muzeum w, którym odbywa się bardzo wiele widowisk plenerowych .

Warto zwrócić uwagę iż budynki gotyckie (czyli jeszcze z czasów średniowiecznych są zamieszkiwane i zajmowane przez ludzi. W budynkach tych znajdują się liczne urzędy, banki i restauracje. Stanowi to zapewne wielką ozdobę miasta. Toruń także należy do bardzo znanych miast akademickich. Będąc w Toruniu warto zwrócić uwagę na Zamek krzyżacki pochodzący z XIII wieku. Od czasów średniowiecznych nie został w żaden sposób przebudowany. Znajdują się tutaj także liczne kamienice mieszczańskie oraz katedry w której po dziś dzień znajduje się najstarszy w Polsce dzwon średniowieczny.

Jeśli masz dość wielkomiejskiego zgiełku możesz także odwiedzić miejscowości sąsiadujące z Toruniem. Każdy turystyka nawet ten najbardziej wymagający doceni zabytki tego pięknego miasta. Rynek oraz dodatkowe budynku i przywołują historię naszego kraju, lecz również zachwycają architekturą. Zjedzenie wspaniałego toruńskiego piernika jest możliwe jedynie na miejscu. Wycieczki do Torunia odbywają się obecnie coraz częściej gdyż znamy już dokładnie Warszawę, Kraków, Wrocław, a chcemy zwiedzić więcej ciekawych i pięknych miejsc. Miasto to sprawdza się w takiej sytuacji idealnie, gdyż jest ciekawy i dla osób lubiących zwiedzać zabytki i dla młodych którzy cenią sobie rozrywkę. Wieczorem w sezonie centrum Torunia tętni życiem. Na miejscu można udać się na koncert, do filharmonii lub po prostu do ogródka na piwo. Weekend w Toruniu to dobry pomysł gdy marzy nam się miłe spędzenie czasu. Wycieczka czy to tylko we dwoje czy też z dziećmi z pewnością nie będzie nudna. Jednak przed wyjazdem należy dokładnie zaplanować trasę tak abyśmy mieli możliwość zwiedzić wszystkie najważniejsze miejsca.

Napisz komentarz

Musisz mieć konto żeby komentować.