Zmęczenie podróżą

Jakie mogą być według nas minus podróżowania? Może jest to bardziej kwestia tego, że trzeba mieć na to i finanse i czas, a nie wszyscy tymi dwoma aspektami dysponują. Ponadto jeszcze weźmy pod uwagę sam fakt, że i to pakowanie i szykowanie. Po prostu niektórzy ludzie wychodzą z założenia, że jeżeli mają wolny weekend, czy urlop, to lepiej wypoczną w domu, ale przecież nie ma ich bardziej mylnego.

Otóż musimy wziąć pod uwagę sam fakt, że nie dość, że biernie spędzimy czas i jeszcze do tego nic nie zwiedzimy, to przecież do tego nie uwolnimy się od codziennych obowiązków, bo może odejdzie nam chodzenie do pracy, w przypadku urlopu, a dalej jednak zostaje gotowanie obiadów i szykowanie jeszcze jakiś innych posiłków. Już tak to jest jednak, że niektórzy może boją się wyjeżdżać, może podróżowanie ich przeraża.

Powody są różne, przeróżne, ale żeby jakoś wymigać się od ta wielkiej przyjemności, jaką jest poznawanie świata, to muszą być one jednak zdecydowanie bardzo porządne i konkretne. Pamiętajmy, że tylko wówczas, gdy będziemy chcieli wybrać się na zwiedzania innych zakamarków świata, niż nasz kraj i będzie nam na tym bardzo zależało, to raczej nic nie będzie w stanie nam przeszkodzić na tyle, żebyśmy tego nie zrobili w końcu pamiętajmy, że to właściwie my sami układamy scenariusz własnego życia, my sami decydujemy co się będzie działo w przyszłości, jak będziemy odczuwać nasze życie, czy uznamy je raczej za spełnione, czy może jednak nie. Wiadomo, że takie rzeczy to już bardziej czas pokaże, ale tez sami powinniśmy dążyć do tego, żebyśmy z czasem nie żałowali tego całkowitego odpuszczenia sobie i spędzenia reszty czasu przed telewizorem. Nigdy nie będzie tak, że wszystko zobaczymy, ze nasze wszystkie życzenia i marzenia się spełnią, ale za to jeżeli spełnimy choć małą ich część, to wówczas możemy być z siebie dumni, bo dobre i to. Podróże dadzą nam taką radość życia, jak mało co, więc nie mamy się nawet dłużej zastanawiać, czy też namyślać, bo sprawa jest ogólnie bardzo jasna, trzeba zwiedzać i oglądać, bo tylko będziemy mogli stwierdzić, że jesteśmy spełnieni. Czyż nie o takie przeżycie naszego życia nam chodzi? Czyż nie o to właśnie, żeby choć za życia dobrze poznać świat, na którym żyjemy, bo po śmierci to już raczej będzie za późno. Nie zapominajmy, że powinniśmy mieć takie priorytety, żeby przede wszystkim się spełniać i żyć, tak, jak my tego i jak będziemy z tego życia zadowoleni.

4 komentarze do “Zmęczenie podróżą”

 1. Brysek_00 pisze:

  Dalekie podróże niewątpliwie męczą, jednak warto jest czasem się pomęczyć dla niezapomnianych widoków.

 2. _slef_ pisze:

  No zdecydowanie warto, zwłaszcza że czasem, jeśli dotrzemy w miejsce dość dziewicze to przyroda nas niewątpliwie bardzo zaskoczy.

 3. Rybka pisze:

  Co jak co ale nie ziemi jest jeszcze wiele ciekawych miejsc, które są warte zobaczenia.

 4. Borat pisze:

  Tak z innej beczki, ile najdłużej trwała wasza podróż?

Napisz komentarz

Musisz mieć konto żeby komentować.